Welcome On Mobius

Mobius was created by professionnal coders and passionate people.

We made all the best only for you, to enjoy great features and design quality. Mobius was build in order to reach a pixel perfect layout.

Mobius includes exclusive features such as the Themeone Slider, Themeone Shorcode Generator and Mobius Grid Generator.

Our Skills

WordPress90%
Design/Graphics75%
HTML/CSS/jQuery100%
Support/Updates80%

“یادداشت م.ح.عباسپور بر مرگ عباس کيارستمي”

توسطehsan.rezaei 1 سالقبل3دیدگاه‌ها
خانه  /  با هنرمندان  /  “یادداشت م.ح.عباسپور بر مرگ عباس کيارستمي”

 

پاریس، شهر رویدادهای بزرگ هنری، شهر بالزاک، فلوبر و پروست، شهر گوژپشت نتردام، شهر پرتلاشز و مونپارناس، شهر آدم های بزرگ و آدم های بزرگ تر، و در یک کلام آتن روزگار ما، دوباره از نزدیک شاهد مرگ یکی از بزرگ ترین های روزگار ما و شاید همه ي روزگاران شد. و در مورد پاریس یک چیز دیگر هم می توان نوشت: آنقدر که آدم های بزرگ در این شهر چشم فرو بسته اند، آدم های نیمه بزرگ به دنیا نیامده اند. و کيارستمي شاید بزرگ ترین چهره ای نباشد که در این شهر چشم بربسته است و شاید نه برای همیشه بزرگ ترین چهره ای باشد که حالا ديگرچشم بربسته است اما تا مدت ها، دست کم تا مدت ها، بزرگ ترین خواهد بود.
و حالا – کمی بعد از چهارده تیرماه نود و پنج- پاریس هست با همه ی هنرمندان ریز و درشتش، با موزه ها و کافه ها و خانه هایش و با سنگفرش هایی که رد پاي هزار چهره ی بزرگ را می توان در آنها دید، اما دیگر عباس کيارستمي نیست که دوباره و دوباره از زندگی و تنها از زندگی حرف بزند؛ “زندگی و دیگر هيچ، زیر درختان زیتون، طعم گیلاس و …” و خیلی چیزهای دیگر و اینکه در نهایت، بعد از همه چیز و بعد از همه ی اتفاق های خوب و بد، و دیدن آدم های خوب و بد، و تجربه کردن لحظه های خوب و بد “باد ما را با خود خواهد برد”. و نکته ی آخر این که اگر کيارستمي با “خانه ی دوست کجاست” و تا مدت ها شاعر سینمای ایران بود، دست کم بعد از “کپی برابر با اصل” فیلسوف سینمای ایران و جهان شد. و این خود افسوس “سفر” را، سفر او را، دو چندان می کند. و مرگ یک فیلسوف به قول هيدگر همیشه و بیش از هر چیز دیگری نابهنگام است.

IMG_20160705_075353

دسته بندی:
  با هنرمندان
این مطلب اشتراک گذاری شده 0 زمان ها
 000
درباره

 ehsan.rezaei

  (931 مقالات)

3 دیدگاه

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.