خانه / معرفي كتاب / مجموعه شعر نویز درحال گفتگوست (علي عرفاني)
۶۵

مجموعه شعر نویز درحال گفتگوست (علي عرفاني)

کتاب ” نویز درحال گفتگوست ” اثر علی عرفانی در بهار ۹۶ توسط نشر نصیرا به چاپ رسید، علی عرفانی علاوه بر شعر در حوزه نقد نیز فعالیت می کند و اثر بعدی او رمان ” داستاندار ” در دست چاپ است.

 

نویز موبایل در مخت اثر نمی کند تو؟

خب این انقلاب مخملی توده های همراه است

که به یک اپیزود نمایش فراعنکبوتی دچار می شود

که نسخه کپی اش را هیچ کجا ندیده اید

 

” نویز در حال گفتگوست ” اولین اثر اين نویسنده، منتقد و شاعر از گونه های مختلف ِ شعری تشکیل شده است، طوری که سخن گفتن از آن به عنوان یک کتاب را سخت می‌کند، ارجح است که شعرها را یک به یک خواند و با توجه به اینکه کتاب فهرست دارد در جایگاه خود مورد خوانش و نقد قرار داد. تعدادی از شعرها به صورت شعر منثور است و اغلب شعرها، شعرهایی بلند هستند که در میان این شعر های بلند یک شعر دو سطری نیز جاخوش کرده است.

از همه‌ی شعرها جذاب تر شعر آخر مجموعه  است، شعری به نام ِ ” شعر ِ اعتراف ” که در پایان مطلب خواهد آمد. این کتاب ۹۴ صفحه دارد + یک صفحه ی سفید در آخر کتاب که گویا جزو کتاب است، یعنی ۹۶ صفحه، علی عرفانی در فضای مجازی نوید این را داده است که اثر بعدی او رمان ” داستاندار ” امسال به چاپ خواهد رسید.

 

شعر ِ اعتراف

 

قول داده بودم شعر آخرم

خیلی دراز تز از بقیه باشد

ولی نشد

علی ِ عرفانی هستم.

درباره ی احسان رضایی

احسان رضایی

همچنین ببینید

IMG_20170711_231030

معرفی مجموعه داستان والس وسط شعله های آتش به قلم کیانوش کیارس

مجموعه داستان “والس وسط  شعله های آتش” نوشته سرکار خانم دل آرا فریدیان، شامل  بیست ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>