Welcome On Mobius

Mobius was created by professionnal coders and passionate people.

We made all the best only for you, to enjoy great features and design quality. Mobius was build in order to reach a pixel perfect layout.

Mobius includes exclusive features such as the Themeone Slider, Themeone Shorcode Generator and Mobius Grid Generator.

Our Skills

WordPress90%
Design/Graphics75%
HTML/CSS/jQuery100%
Support/Updates80%

زندگی نامه ی پل لئوناردو نیومن

توسطehsan.rezaei 3 سالقبلبدون دیدگاه
خانه  /  با هنرمندان  /  زندگی نامه ی پل لئوناردو نیومن

وب سایت بزرگ فیلم گمشده

پل لئونارد نیو من

بازیگر برنده جایزه اسکار و کارگردان آمریکایی و انسان‌دوست و دوست‌دار مسابقات اتومبیل‌رانیبود. او در اوهایو (در آمریکا) به دنیا آمد. پدرش یهودی آلمانی و مادرش مسیحی کاتولیک اهل مجارستان بود.

پل نیومن جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای ایفای نقش در فیلم رنگ پولدر سال ۱۹۸۷بدست آورد.پل نیومن در ۲۶ سپتامبر ۲۰۰۸ بعد از مدتی مبارزه با بیماری سرطان ریه در ۸۳ سالگی درگذشت.

زندگی  حرفه ای پول نیومن:

پل لئوناردو نیومن از پدری یهودی آلمانی و مادری کاتولیک مجارستانی به دنیا آمد. او پس از پایان تحصیل در دبیرستان در ۱۹۴۳ به خدمت نیروی دریایی ارتش آمریکا درآمد و ۳ سال در جنگ جهانی دوم اپراتور رادیو بود. پس از پایان جنگ به کنیون کالج رفت و به تحصیل بازیگری پرداخت . نیومن جوان بهترین تصمیم زندگی خود را در انتخاب «آکتورز استودیو» گرفت. تا در آنجا فنون بازیگری را بهتر بیاموزد.  «آکتورز استودیو» اسم یک مدرسه ی معروف هنرپیشه تئاتر و سینما در نیویورک بود که توسط الیا کازان و چریل کرافورد در ۱۹۴۷ ایجاد شد و بعدها لی استراسبرگ به این دو نفر ملحق شد

سال ۱۹۵۰ برای نیومن ۲۵ ساله سال فوق العاده ی بود. در این سال او از دانشگاه اوهایو فارغ التحصیل شد و اولین بچه او (اسکات) از همسر اولش چری بدنیا آمد.

و در ۱۹۵۳ هنگام بازی در نمایش پیک نیک با جوآن وودوارد آشنا شد و در همین سال دومین فرزندش سوزان متولد شد. او در کنار تئاتر در چند کار تلویزیونی هم استعداد خود را نشان داد تا کمپانی «برادران وارنر» با او قرارداد ببندد و منجر به اولین فیلمش جام نقره ای (۱۹۵۴) شود. او در این فیلم در کنار ناتالی وود ایفای نقش کرد ولی فیلم یک شکست محض بود. نیومن چنان از بازی خود در این فیلم، خجلت‌زده بود که هنگامی که ده سال بعد قرار شد از تلویزیون لس آنجلس پخش شود، یک آگهی به مجله ورایتی داد و طی آن به خاطر بازی‌اش از مردم معذرت خواست ولی بعدا متوجه شد که دقیقا به خاطر همین آگهی این فیلم پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی شده است. اما با فیلم  آن بالا کسی دوستم دارد (۱۹۵۶) جزو محبوب ترین بازیگران جوان شد.  این یکی از دو نقشی بود که پل نیومن در پی مرگ جیمز دین از او به ارث برد. او برای بازی در نقش راکی گراتزیانو این فیلم، دو هفته‌ای با گراتزیانو زندگی کرد تا طرز حرف زدن و حرکات و رفتارش را یاد بگیرد. خیلی زود برای اولین بار برای فیلم گربه ای روی شیروانی داغ (۱۹۵۸) نامزد جایزه اسکار شد. این فیلم را ریچارد بروکس به خوبی از نمایشنامه تحسین برانگیز تنسی ویلیامز اقتباس کرد و الیزابت تیلور نقش مقابل نیومن را بازی می کرد. در ژانویه همین سال از همسر اولش که سه فرزند از او داشت جدا شد و در سپتامبر با جوآن وودوارد ازدواج کرد.

نیومن پس از فسخ قراردادش با وارنر، با بازی در فیلم‌هایی چون بیلیارد باز (۱۹۶۱) در کنار جرج سی اسکات به کارگردانی رابرت راسن، هاد (۱۹۶۲) در کنار ملوین داگلاس ساخته مارتین ریت و لوک خوش دست (۱۹۶۷) ساخته استوارت روزنبرگ سه بار دیگر کاندید جایزه آکادمی شد. لوک خوش دست نیومن را به یکی از محبوب ترین چهره ها نزد جوانان بدل کرد و فیلم های محبوب پسران، معروف به (ملودرام مردانه) یا (فیلم های برادری) با بازیگر پای ثابت آنها پل نیومن به راه افتاد.

در دهه بعد او دوباره موفقیت های مختلف را تجربه کرد. تا با فیلم عدم سوء قصد (۱۹۸۱) ساخته سیدنی پولاک و در فیلم موفق حکم (۱۹۸۲) به کارگردانی سیدنی لومت به ایفای نقش موفقی پرداخت و یک بار دیگر نامزد دریافت اسکار نامزد شد. در همین سال یک کمپانی مواد غذایی تأسیس کرد که انواع و اقسام محصولات غذایی از سالاد، پاستا و پاپ‌کورن گرفته تا غذاهای سالم (ارگانیک) را تولید و عرضه می کند. دو سال پیش فروش ۱۵۰ میلیون دلاری این کمپانی، همه صرف کارهای خیریه شد که دخترش خیریه ای را هم در همین راستا احداث کرد. و بالاخره پس از این همه انتظار و نامزد شدن اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را نیومن ازان خود کرد.

در سیستم ستاره سازی هالیوود، بعضی از بازیگران به سبب شباهت به سوپرستاره ها و فرض و احتمال یادآوری آنها و جایگزینی شان وارد میدان شدند. منظور تنها شباهت ظاهری هم نیست. به هر حال پل نیومن گویا به عنوان یادآور مارلون براندو به سینما راه پیدا کرد اما خود زود تبدیل به ستونی استوار در سینمای هالیوود شد و دوره یی را آغاز کرد یا پایه گذاشت که بسیاری از خصوصیات او سنگ پی های آن شمرده می شدند؛ نرمش و انعطاف بازیگری پل نیومن، به ویژه در اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰ تا حد بنیان یک مکتب دلنشین و آموزنده بود. و در ۱۹۵۵ بازیگر سینما شد با فیلم «جام سیمین». اما شاهکارش را که تحت تاثیر شیوه تئاتر- سینمای تنسی ویلیامزی بود، یعنی گربه روی شیروانی داغ در ۱۹۵۸ بازی کرد و چه «تسلط» و صمیمیتی از خود نشان داد. این بازیگر توانا فعالیت‌های حرفه‌ای‌اش را در تئاتر و تلویزیون در سال‌‌های دهه ۵۰ آغاز کرد. او که ۱۰ بار نامزد دریافت جایزه اسکار بود یک اسکار برد و دو اسکار افتخاری گرفت، در بیش از ۵۰ فیلم مهم از جمله «بوچ کسیدی و ساندانس کید»، «نیش»، «تیرانداز چپ دست»، «لوک خوش‌دست»، «گربه روی شیروانی داغ»، «بیلیارد باز»،‌ «هاد»، «اکسدوس» و «جاده‌ای به پردیشن» بازی کرد.او با بسیاری از بزرگ‌ترین کارگردانان پنجاه سال اخیر از جمله آلفرد هیچکاک، جان هیوستون، رابرت آلتمن، مارتین اسکورسیزی و برادران کوئن کار کرده است. ستارگانی همچون الیزابت تیلور، لورن باکال، تام کروز، تام هنکس و از همه مهمتر با رابرت ردفورد در دو فیلم بسیار به یادماندنی کار کرد.
امروز هشتاد و پنجمین سالروز تولد «پل نیو من»، بازیگر صاحب نام هالیوود و معروفترین چشم آبی تاریخ سینماست.

فیلم شناسی پل نیومن:     

جام سیمین “۱۹۵۴ ”  جا لباسی  “۱۹۵۶” کسی آن بالا مرا دوست دارد “۱۹۵۶ ”  داستان هلن مورگان “۱۹۵۷ ” تا زمانی که آنها دریانوردی کنند”۱۹۵۷ ” گربه روی شیروانی داغ “۱۹۵۸ ”   تیرانداز چپ دست ” ۱۹۵۸ ”  تابستان گرم طولانی ” ۱۹۵۸” فیلادلیفیایی های جوان “۱۹۵۹ ”  خروج ” ۱۹۶۰ ”  از ایوان ” ۱۹۶۰ ”   بیلیارد باز ” ۱۹۶۱ ”  پاریس بلوز ” ۱۹۶۱ ”  ماجراجویی های یک مرد جوان ” ۱۹۶۱ “پرنده خوش جوانی ” ۱۹۶۲ ”  هاد ” ۱۹۶۳ ”  نوع جدید عشق ” ۱۹۶۳ “جایزه ” ۱۹۶۳ ”  غضب ” ۱۹۶۴ ”   لیدی ال ” ۱۹۶۵ ” هارپر ” ۱۹۶۶ ”  پرده پاره ” ۱۹۶۶ ”   لوک خوش دست ” ۱۹۶۷ ” هومبر ” ۱۹۶۸ ”  جنگ محرمانه هاری فرینگ ” ۱۹۶۹ ”   ریچل ریچل ” ۱۹۶۹ ”  بوچ کسیدی و ساندنس کید” ۱۹۶۹” بردن “۱۹۶۹”  سلطان ” ۱۹۷۰ ” بعضی اوقات یک ملت بزرگ ” ۱۹۷۱” تاثیراشعه گامابرروی مردی در ماه”۱۹۷۲” زندگی و دوران قاضی رای بین “۱۹۷۲” نیش ” ۱۹۷۳ ” آسمان خراش جهنمی ” ۱۹۷۴ ” غریق ” ۱۹۷۵ ” ضرب گلوله ” ۱۹۷۷ ” پنج گانه ” ۱۹۷۹ ” روزی که دنیا به آخر می رسد”۱۹۸۰” فقدان رذالت ” ۱۹۸۱” قضاوت ” ۱۹۸۲ ” هری و سان ” ۱۹۸۴ ” رنگ پول ” ۱۹۸۶ ” نمایشگاه شیشه ای ” ۱۹۸۷ ”  شعله ” ۱۹۸۹ ” مرد چاق و پسر کوچولو ” ۱۹۸۹ ”  آقا و خانم بریچ ” ۱۹۹۰ ” هیچ کس احمق نیست ” ۱۹۹۴ ” هادساکرپراکسی ” ۱۹۹۴ ” گرگ و میش ” ۱۹۹۸ ” پیغام در بطری ” ۱۹۹۹ ” جایی که پول هست ” ۲۰۰۰ ”  جاده ای به سوی تباهی “

دسته بندی ها:
  با هنرمندان, سينما و نمايش
این مطلب اشتراک گذاری شده 0 زمان ها
 000
درباره

 ehsan.rezaei

  (935 مقالات)

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.