Welcome On Mobius

Mobius was created by professionnal coders and passionate people.

We made all the best only for you, to enjoy great features and design quality. Mobius was build in order to reach a pixel perfect layout.

Mobius includes exclusive features such as the Themeone Slider, Themeone Shorcode Generator and Mobius Grid Generator.

Our Skills

WordPress90%
Design/Graphics75%
HTML/CSS/jQuery100%
Support/Updates80%

دو کتاب دیگر از بورخس در ایران منتشر شد

توسطehsan.rezaei 4 سالقبلبدون دیدگاه
خانه  /  اخبار  /  دو کتاب دیگر از بورخس در ایران منتشر شد

دو کتاب دیگر از خورخه لوییس بورخس در ایران منتشر شد.

به گزارش ایسنا، کتاب‌های «سه روایت از یهودا» و «در ستایش تاریکی» نوشته‌ بورخس با ترجمه‌ مانی صالحی‌ علامه در نشر کتاب پارسه به چاپ رسیده است.

به گفته‌ مترجم، «سه روایت از یهودا» از مجموعه هزارتوی بورخس منتشر شده است، مجموعه‌ای که شامل داستان‌ها و نوشته‌هایی است که خواننده را وارد هزارتوی معنایی و تصویری می‌کند. بورخس استاد تلفیق مضامینی چون رویاها، ادیان، افسانه‌ها، اساطیر و … بود. همچنین کتاب «در ستایش تاریکی» بازتاب‌دهنده‌ی رویکرد‌های خاص بورخس در داستان‌نویسی است.

خورخه لوییس بورخس ۲۴ اوت سال ۱۸۹۹ در بوینوس ‌آیرس به دنیا آمد. از سال ۱۹۲۱ حرفه‌ نویسندگی را با انتشار شعرها و مقالاتش در مجله‌ها آغاز کرد. اولین مجموعه‌ شعر او به نام «عاشق بوینوس ‌آیرس» در سال ۱۹۲۳ به‌چاپ رسید.

در سال ۱۹۲۳ پس از آن‌که به‌سمت سردبیری روزنامه‌ «کریتیکا» رسید، بخش‌هایی از نوشته‌هایش را که بعدها با نام «تاریخ جهانی بدنامی» جمع‌آوری شد، به‌چاپ رساند. اولین مجموعه‌ی داستان‌های کوتاه او نیز در سال ۱۹۴۱ با عنوان «باغ راه‌های منشعب» منتشر شد.

این کتاب شامل داستان «جنوب» نیز بود، که بورخس بعدها آن را بهترین داستانش دانست. او سال ۱۹۶۷ کتاب «موجودات تخیلی» را نوشت و در سال ۱۹۷۵ کتاب «شن» را منتشر کرد. بورخس ۱۴ ژوئن ۱۹۸۶ به علت ابتلا به سرطان کبد در ژنو درگذشت.

دسته بندی ها:
  اخبار, معرفي كتاب
این مطلب اشتراک گذاری شده 0 زمان ها
 000
درباره

 ehsan.rezaei

  (933 مقالات)

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.