Welcome On Mobius

Mobius was created by professionnal coders and passionate people.

We made all the best only for you, to enjoy great features and design quality. Mobius was build in order to reach a pixel perfect layout.

Mobius includes exclusive features such as the Themeone Slider, Themeone Shorcode Generator and Mobius Grid Generator.

Our Skills

WordPress90%
Design/Graphics75%
HTML/CSS/jQuery100%
Support/Updates80%

به یاد مهران دوستی (غلامرضا آذرهوشنگ)

توسطehsan.rezaei 3 سالقبلبدون دیدگاه
خانه  /  اخبار  /  به یاد مهران دوستی (غلامرضا آذرهوشنگ)
مهران دوستی هم رفت
 
مهران دوستی هم از میان ما رفت. خبرش را دیروز شنیدم. نمی توانم بگویم با بهت این خبر را شنیدم، اما با تاسف و اندوه چرا! ما دیگر داریم عادت می کنیم به رفتن عزیزان و دوستان خودمان. سرطانی که جامعه ما را دربرگرفته، بیش از همه هنرمندان را آماج خود قرار می دهد، چرا که از کمترین حمایت برخوردار هستند و با بیشترین مشکلات دست و پنجه نرم می کنند. این استرس لعنتی که ندانی چه خواهی کرد و چه بر سرت خواهد آمد، خود اختاپوسی است که هیچگاه رهایت نمی کند. و ما دردمندانه نظاره گر برگ ریزان زندگی عزیزانی هستیم که بیشترین دغدغه زندگی انسانی و حقوق اولیه دیگران را دارند، بی آن که خود نصیبی از آن برده باشند، تا جایی که احمد محمود بگوید اگر دوباره می خواستم زندگی کنم ترجیح می دهم به جای نویسندگی کاری شرافتمندانه پیدا کنم تا حداقل خانواده ام از این انتخاب من در رنج مدام نباشند.

با مهران در دهه شصت آشنا شدم. در جریان شکل گیری یک گروه تئاتری و مهران با آن صدای خوشش گاه برایمان تک خوانی می کرد. همان زمان در بحبوبه ی جنگ نمایشنامه ای نوشتم در بیان آثار تخریبی جنگ بر منش و شخصیت آدمی. مهران از آن خوشش آمده بود و می خواست راهی پیدا کنیم که آن را به تله تئاتری تبدیل کنیم. و البته مثل همیشه این تلاش ما هم راه به جایی نبرد و نمایشنامه در خیل یغماهای زمانه ، در کجای نای زندگی گم شد و ردی از آن باقی نماند. هم آن زمان که این بحث پیش آمد، باز هم ماه خرداد بود و ما سرفراز از آزادسازی خرمشهر، امید داشتیم که روزی با هم به این شهر برویم و شهری خرم را برخاسته از ویرانه های جنگ شاهد باشیم. آرزویی که هیچگاه تحقق نیافت. و من البته نه با مهران که با گروهی دیگر فرصتی را یافتم و به آن شهر سر زدم. چهره ی جنگ با تمامی خشونتش، در جای جای شهر نقش بسته بود و نگاه خسته و خشمگین خرمشهر، باری بود گران که تا مدت ها روان مرا آزار می داد. و اکنون که بیش از ۳۰سال از آزادی خرمشهر می گذرد، خرمشهر هنوز زخم جنگ و فقر را با شدت هر چا تمامتر بر تن دارد و من زخم خرمشهر را و نبود مهران دوستی را.
یادش و خاطره اش جاویدان باد
دسته بندی:
  اخبار
این مطلب اشتراک گذاری شده 0 زمان ها
 000
درباره

 ehsan.rezaei

  (935 مقالات)

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.