Welcome On Mobius

Mobius was created by professionnal coders and passionate people.

We made all the best only for you, to enjoy great features and design quality. Mobius was build in order to reach a pixel perfect layout.

Mobius includes exclusive features such as the Themeone Slider, Themeone Shorcode Generator and Mobius Grid Generator.

Our Skills

WordPress90%
Design/Graphics75%
HTML/CSS/jQuery100%
Support/Updates80%

"اساطیر و اصول داستان در هزار و یك شب

توسطehsan.rezaei 4 سالقبلبدون دیدگاه
خانه  /  مقالات  /  "اساطیر و اصول داستان در هزار و یك شب

13910928000075_PhotoA

نخستین نشست آموزشی “اساطیر و اصول داستان در هزار و یك شب” یك شنبه ۱۵ دی ماه ساعت ۱۶ با حضور محمد علی علومی شاعر و داستان نویس و طنزپرداز در حوزه هنری برگزار می شود.
در این جلسات به اسطوره های هزارو یك شب كه عموما اسطوره های ایرانی اند همانند مهر پرستی، زرتشی، ظلمانی كه  نشانه های آنان در اشخاص و ماجراها و پیشامدها ی هزار و یك شب خصوصا در داستان های اولیه دیده می شود، پرداخته خواهد شد.
شایان ذكر است علاقمندان برای حضور در این كارگاه آموزشی می توانند به آدرس تهران، خیابان سمیه،طبقه سوم حوزه هنری، روابط عمومی مركز آفرینش های ادبی مراجعه كنند و یا با شماره تلفن ۸۴۱۷۲۳۰۵ تماس بگیرند. ثبت نام در این كلاس ها به صورت رایگان است.
لازم به ذكر است علومی نویسنده و محقق معاصر متولد ۱۳۴۰ از شهر بم است. وی پس ازطی تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سال ۱۳۵۸ وارد دانشگاه تهران شد و در رشته علوم سیاسی به تحصیل پرداخت. تحصیل دردانشگاه تهران، زمینه مهاجرت محمد علی علومی را به سوی تهران فراهم نمود. شرایط سخت زندگی ابتدا او را وارد عرصه كار و تلاش نمود، چنانكه برای تامین معاش به كارهای مختلف در روستاهای جیرفت روی آورد، مدتی به كار خدماتی در اداره سیم كشی ساختمان، معلمی و سرانجام فعالیت مطبوعاتی مشغول شد. او در مورد مسائل فرهنگی به تحقیق و تفحص می پردازد و صاحب آثاری است كه به چاپ رسیده اند. علومی ابتدا معلم بوده و سپس به فعالیت در مطبوعات پرداخت و بعد از مدتی در اداره ارشاد كرمان مشغول شده است.
آثار علومی شامل فیلم نامه كودك براساس پیوند زندگی واقعی مردم با افسانه ها،  مجموعه ای از داستان های كوتاه (مندرج درماهنامه های ادبی) است. از جمله آثار او می توان به “آذرستان”، “خانه كوچك”، رمان “ظلمات”، رمان “پری باد”، “آوردگاه آفتاب” شرح اساطیری بخشی از تاریخ ایران،”شاهنشاه دركوچه دلگشا” و “فرهنگ عوام دارالامان” اشاره كرد

دسته بندی:
  مقالات
این مطلب اشتراک گذاری شده 0 زمان ها
 000
درباره

 ehsan.rezaei

  (933 مقالات)

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.